Dawid +48 605 335 133     Znajdziesz nas na

Rezerwuj online!

Kilka informacji, które warto znać przed rozpoczęciem spływu

1

Czy sobię poradzę?

Jeżeli nigdy nie pływałeś/aś kajakiem i zastanawiasz się czy dasz radę. Odpowiedź jest „TAK”. Spływy kajakowe są dla osób w każdym wieku- od małych dzieci po seniorów.

2

Sportowy ubiór

Do kajaka ubieramy się raczej lekko. Na nogach najlepiej sandały, które w razie konieczności wejścia do wody nie zostaną w mule lub nie popłyną z prądem wody. Ponadto warto zabrać ze sobą suche ubranie, które będzie na nas czekało w samochodzie po ukończeniu spływu.

3

Do kajaka jak najmniej

Nie powinno się zabierać ze sobą zbyt dużo rzeczy, a te które bierzemy (w szczególności telefony, dokumenty, klucze) dokładnie zabezpieczamy przed wodą i wypadnięciem z kajaka. Najlepszym rozwiązaniem są worki żeglarskie. W wypożyczalni są takie, jednak ich ilość jest ograniczona więc najlepiej się wcześniej przygotować. Niezłym rozwiązaniem są worki na śmieci sklejone taśmą. Jest to rozwiązanie prowizoryczne, ale niedrogie i praktyczne.

4

Dzieci? Czemu nie!

Nie ma żadnych przeciwwskazań do zabierania dzieci nawet dwu letnich. Jednak muszą być wyposażone w kapoki ochronne i pod opieką osób dorosłych. Ponadto kajaki są specjalnie wyposażone w dodatkowe miejsce dla dziecka. Dla osób płynących pierwszy raz zaleca się jednak by pierwszy spływ odbyć samemu dla nabrania wprawy w sterowaniu kajakiem.

5

Telefon w kajaku

W razie jakichkolwiek problemów dobrze mieć w kajaku jeden telefon komórkowy by móc się z nami skontaktować. Musi on jednak być dobrze zabezpieczony przed wodą i wypadnięciem z kajaka.

6

Nie śmieć i zachować ciszę

Trasa spływu płynie wzdłuż naturalnych siedlisk dzikich zwierząt, należy więc zachować ciszę by ich nie płoszyć a przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć sarnę, jelenia bądź bobra w naturalnym środowisku. Wszystkie śmieci zostawiamy w kajaku a po spływie wkładamy do worków.

     Polecamy również e-kurs kajakowy.